понедельник, 8 июня 2015 г.

Звіти вчителів за рік

Звіт вчителя про роботу

за 2014/2015 навчальний рік

Ф.І.О.учітеля:           Нештун Олеся Володимирівна

Посада: Учитель інформатики.

1.
Моніторинг якості навчальної діяльності вчителя протягом
2010 -2015 н.р.
 В порівнянні з попередніми роками успішність учнів зросла, але відсоток невеликий, різниця складає  лише  1,276%. 






Якіссть знань учнів з предмету інформатика за 2014-2015 нр.
Середній бал за рік – 7,89
Якість знань – 83 %.

Клас
Предмет
К-ТЬ учнів
Середній бал
Якість знань

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
11а
інформатика
26
8,4
80,8



2
2
1
1
4
3
7
6
11б
23
8
83



3

1
4
3
7
4
11
10а
15
8,4
87



1

1

2
4
5
2
10б
18
7,2
83



1

3
4
4
2
3

34
7,6
76,5



2

6
3
7
9
3
1
33
7,7
66,7





11
3
4
7
7
1
32
7,5
69




4
7
6
6
3
6

29
7,7
86



1
3

6
6
8
3
1
29
9,2
95





1
1
7
5
14
1
28
8,0
93





2
6
7
7
6

30
8,1
93





2
9
10
3
6



Клас
Предмет
Кількість годин
Кількість к/р, п/р
за планом
фактично
за планом
фактично
11а



інформатика
34
3
к/р 2, п/р5
к/р 2, п/р5
11б
34
34
к/р2, п/р5
к/р2, п/р5
10а
34
34
к/р 1, п/р 4
к/р 1, п/р 4
10б
34
34
к/р 1, п/р 4
к/р 1, п/р 4
34
34
к/р 1, п/р 6
к/р 1, п/р 6
34
34/34
к/р 1, п/р 6
к/р 1, п/р 6
34
34/34


34
34/34


34
33/33


34
34/30


34
33/34


34
34/34


34
34/34


34
32/32



Самовдосконалення  вчителя:
Методична тема вчителя інформатики ЗОШ№15 Нештун О.В.
Термін роботи над темою: з 01.09.2013 по 29.05 2015.
«Формування компетентності учнів на уроках інформатики в школі за Новим Державним стандартом освіти, шляхом використання інтерактивних  методів(схем)  навчання».
Більше, ніж 2000 років тому Конфуцій сформулював принципи навчання: "Те, що я чую, я забуваю; те, що я бачу, я пам'ятаю; те, що я роблю – я розумію".
Саме активна, дійова позиція учня на уроці допомагає максимально засвоювати та використовувати знання, стимулювати розвиток мислення та уяви, викликати зацікавленість та позитивне ставлення до навчання.
При інтерактивному навчанні відбувається постійна активна взаємодія всіх, хто залучений до процесу навчання. Класифікація інтерактивних технологій навчання представлена у вигляді схеми.
Під час уроків інформатики в початковій школі вчитель використовує інтерактивні схеми навчання, що містять головні теоретичні відомості факти, об єднують  у систему розрізнені поняття та явища і подають їх учням у сконцентрованому вигляді, активніше включають зорову пам’ять. Це полегшує розумову діяльність, сприяє об ємному і швидкому засвоєнню теоретичного матеріалу, вказує шлях до практичного його застосування.
Крім логічної структурності і смислової завершеності, має враховуватися доступність для учнів пропонованого обсягу   знань, можливість утримувати його в пам’яті, рівень осмислення і засвоєння, значущість того чи іншого матеріалу для вироблення практичних умінь і навичок.
Використання інтерактивних схем на уроках допомагає включити кожного учня в активну діяльність, довести уявлення з теми, що вивчається, до формування понять, стійких навичок.
Інтерактивні схеми – це висновки, які народжуються на очах учнів під час пояснення і оформлюються у вигляді таблиць, креслення, малюнка. Як результат на кожному уроці з’являється резерв часу, а отже, можливість виконати велику кількість різноманітних вправ на закріплення й повторення вивченого.
 Використання схем сприяє глибшому засвоєнню знань ще й тому, що можна повторити основні положення теми на уроці приблизно пять разів, а саме під час:
1.     Створення узагальнюючої схеми;
2.     Зображення її на інтерактивній дошці;
3.     Виконання вправ із використанням схеми;
4.     Зіставлення схеми з матеріалом підручника;
5.     Формулювання висновків.
Внаслідок: досягається економія часу, для роботи за комп’ютером, активізується пізнавальна діяльність школярів, розвивається пам'ять.учнів.
 Для розвитку логічного та критичного мислення, пізнавальної активності, навичок спілкування, вміння висловлюватись, переконувати і вести дискусію використовую інтерактивні методи навчання в поєднанні з інформаційно-комунікаційними технологіями, а саме: робота в парах,  «Діалог за партою», «Синтез думок», «Пошук інформації», «Коло ідей», «Пазли», різноманітні види «Мозкових штурмів», «Навчаючи – учусь», «Термінологічний диктант», різні види тестових завдань та багато інших; нетрадиційні типи уроків (практикуми, рольові ігри, конференції, семінари, уроки-презентації, бінарні уроки) стають не самоціллю, а засобом досягнення поставленої мети.
2. Узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду.
Проведення майстер-класів, відкритих уроків, виступи на конференціях, семінарах, круглих столах, о
сновною формою роботи під час вивчення інформатики є практична робота, яка сприяє активізації розумової діяльності учнів у процесі навчання, підвищує їхній інтерес до навчального предмета, забезпечує розвиток здібностей до технічної творчості. Дає можливість розкривати методологічні питання взаємозв'язку теорії з практикою.  Поряд з основною формою роботи, я часто використовую такі активні форми: заняття-дискусія, самостійна робота з виконання творчих завдань в невеликих групах. Вчитель впроваджує у роботі ситуаційно-імітаційні форми і методи навчання, серед яких розрізняють проблемні, репродуктивні, дослідницькі та неігрові (аналіз конкретних ситуацій, круглий стіл, "мозковий штурм" та ін.).
Так, наприклад, під час вивчення теми «Електронні таблиці Excel» в 10 класі доцільно використовувати такі типи уроків: до теми «Загальна інформація про табличний процесор» я застосовую урок засвоєння нових знань; завдання з теми «Відкриття та  збереження робочої книги. Робота з кількома аркушами» можна реалізувати лише на уроках формування практичних вмінь і навичок; проектну ділову гру можна провести з теми:  «Опрацювання табличної інформації за допомогою функцій»;  а при вивчені теми «Введення формул та використання стандартних функцій» доцільно використовувати  саме інтегровані уроки; при «Виявленні існування  статистичної залежності двох змінних за допомогою табличного процесора Microsoft Excel» вдало використовую проблемно-пошуковий з елементами наукового  дослідження у малих групах  змінного складу; підсумкове заняття на тему: Застосування табличного процесора, проводжу у вигляді уроку-конференції.
Незалежно від типу уроку в тій чи іншій мірі я намагаюся розвивати само стійність учнів в процесі навчання, націлюючи їх на самоосвіту: не можна на все життя вкласти учню потрібний об’єм знань, тим більше в галузі інформаційних технологій. Майбутній випускник сам повинен опанувати нове програмне забезпечення. Тому моя задача – навчити учнів вчитися, на що вказує самостійно створене учнями прикладне програмне забезпечення.
Так, наприклад, створивши презентацію з теми «Архітектура персонального комп’ютера», учні поділяють її на дві частини: теоретичну і контролюючу, в останній самостійно створюють навчально-тренувальні, різнорівневі тестові завдання.
За допомогою освітніх інформаційних технологій прагну реалізовувати такі завдання: підтримку й розвиток системності мислення учнів; підтримку всіх видів пізнавальної діяльності дітей в здобуванні знань, розвитку і закріпленні вмінь і навичок; реалізацію принципу індивідуалізації навчального процесу при збереженні його цілісності, для цього використовую електронні навчальні посібники,  електронні енциклопедії та ні. У процесі навчання важлива не інформаційна технологія сама по собі, а те, наскільки її використання реалізує досягнення освітніх цілей. Тому недостатньо лишень опанувати ту чи іншу інформаційну технологію. Необхідно в першу чергу навчити учнів правильно, оптимально і нешкідливо застосовувати комп'ютер як інструмент пізнавальної, професійної, творчої діяльності людини.
Під час підготовки до кожного уроку я намагаюсь ретельно сформувати завдання (питання, вправи, задачі, тестові завдання) у відповідності до навчально-розвиваючих завдань кожного етапу уроку.
         Мною розроблений збірник практичних робіт з інформатики для 11- х класів з циклу HTML мова гіпертексту.
Збірник містить тему, триєдину мету уроку, перелік обладнання та матеріалів, базових понять і термінів, до кожної практичної роботи, з певної теми уроку (кожний з яких містить інтерактивні методи)  та інструкційну картку виконання практичної роботи, в кінці якої обов’язкові або контролюючі питання, або питання для самопідготовки, під час навчальної практичної роботи.
Такий посібник може бути використаний для учнів як додатковий матеріал-пояснення, що дає змогу самостійно створити Web-сайт. 
Використовуючи інтерактивні методи навчання, інформаційно-комунікаційні технології,  фронтальну,  індивідуальну, парну, колективну форми роботи, я розробила низку сучасних уроків, які використовую зараз в 9-х, 10-х та 11-х класах, з метою реалізації таких принципів навчання, як науковість, доступність, актуальність, наочність. Завдання для учнів на уроці мають переважно не репродуктивний, а проблемний, творчий характер. Комп'ютер та мультимедійна техніка стають як для вчителя, так і для учнів звичайним робочим інструментом, який активізує та інтенсифікує процес навчання, робить його легким і цікавим, про що свідчать результати директорської контрольної роботи проведеної в 11-х класах.
У своїй роботі враховую той аспект, що учні 9-х класів за навчальним планом лише починають вивчати інформатику. Спираючись на знання і вміння учнів, здобуті шляхом самоосвіти, продумуючи поступовість запровадження різних видів завдань, розробляючи картки із алгоритмом виконання завдання, організовую діяльність учнів таким чином, щоб вони виступали не лише пасивними слухачами, глядачами, а й вчилися створювати власний продукт: від звичайних текстів, тестових завдань (використовуємо конструктор тестів my test) до створення, брошур, буклетів (Microsoft Pablisher), слайдів, презентацій (Microsoft Power Point). Активно використовую програми (конструктори тестів) за допомогою яких можна створити електронні тести різного рівня складності з будь якого предмету, як власноруч так і підключити учнів 10-го та 11-х класів до взаємної роботи.  На рівні  власноруч створених тестових програм дуже зручно використовувати і тести on-lain, для 9-х, 10-х та 11-х класів.
Отже), ефективність застосування нових інформаційних технологій на уроках інформатики повністю відповідає наступним вимогам:
ü оптимізації змісту навчальних курсів;
ü активізації пізнавальної діяльності;
ü індивідуалізації навчального процесу;
ü інтенсифікації процесу навчання;
ü забезпеченню неперервного поточного контролю знань учнів і якості навчання.
ü різноманітності форм представлення інформації;
ü високому ступеню наочності;
ü можливості моделювання за допомогою комп’ютера різноманітних об’єктів і процесів;
ü можливості диференціації роботи учнів у залежності від рівня підготовки, пізнавальних інтересів;

Відповідно до листа Лист ЗОІППО № 11 від 17.01.2012 "Про проведення Дня Безпечного Інтернету" та Лист МОН молодь спорту №1/9-55 від 26.01.2012 "Про проведення Дня Безпечного Інтернету" в школі були проведені наступні заходи:
Тема онлайн-безпеки донині отримує недостатньо уваги громадськості, при цьому все більше українців користуються Інтернетом на роботі, вдома, в Інтернет-клубах та бібліотеках. Ми, звичайно, вже мали змогу переконатися в тому, що Інтернет - це феноменальний за своїми можливостями засіб. Адже простори Інтернету сьогодні - це віртуальний світ, де кожен може знайти собі заняття до душі в залежності від власних потреб, настрою, віку. В цьому світі ми можемо знаходити інформацію, що допомагає вчитися улюбленим справам, завантажувати цікаві картинки й музику, грати у захоплюючі ігри, тобто Інтернет став цінним джерелом отримання важливої інформації та невід'ємною частиною сьогодення. Але ж пам'ятаймо: як і в реальному світі, так і в Інтернеті ми можемо зустрітися із загрозами та небезпечними людьми.
1. Проведено виховний захід для учнів 9-б класу на тему "Безпека в Інтернеті,
2. Випущено буклет на тему "Безпека в Інтернеті».
3. Створено презентацію "Безпека в Інтернеті».
В квітні місяці – 26.04.2013.,  5 учнів підготовлених Нештун Олесею Володимировною зайняли призові місця:
Ілларіонов Микита – 3 місце.
Команда міста у конкурсі «Комп ютерні геніїї»


Узагальнення власного педагогічного досвіду, публікація матеріалів, що відображають навчально-методичну та виховну роботу.

3. Участь в олімпіадах та конкурсах



Участь учнів вчителя інформатики Нештун Олесі Володимирівни в конкурсах з інформатики
за 2014-2015 н.р.
1.Всеукраїнські учнівські олімпіади:  Ілларіонов Микита – 2 місце. ІІ  етап. Інформаційні технології.
2. Всеукраїнський конкурс «Золотий байт» - в номінації «Юніор» Ілларіонов Микита.  Війшов до 100 призерів.
3. Міський конкурс інформатики «Комп’ютерні генії» - Бардін Владислав (6 клас)– ІІ місце (виступав за 8 клас).
4. Участь в школьній научно-практичній конференції 2015 року.
В цьому році в шкільній науковій конференції прийняли участь учні початкової ланки:
1.     Козлова Каріна, 3а
2.     Нікітенко Микита, 3а
3.     Прозор Антон, 3а
4.     Брилякова Тетяна, 3а
5.     Дорошева Альона, 3б
6.     Гудь Роман, 3в
7.     Захарчук Роман, 3а
Всі діти розробили презентацію в програмі Microsoft Office Power Point та доповідь.
По завершенню наукової конференції учні отримали грамоти від вчителя інформатики за активну участь…

Учні поділилися своїми враженнями один з одним. Тематика доповідей була обрана учнями самостійно. Учні обрали теми, що  стосуються здорового харчування та екологічного стану в країни.
5. Підвищення квалификації, професійна підготовка.
Самовдосконалення  вчителя:
За період 2014-2015 н.р. Нештун О.В. розробила перший блог класу 5-а у школі, започаткувавши добру традицію. Зараз за наказом міскуо усі вчителі повинні мати свій власний блог або сайт та поповнювати інформацію на ньому не менше ніж 1 разу на тиждень. Адреса блогу розташована на сайті школи    http:// olesayneshtunmyblog.blogspot.com/ на блозі вчитель розмістив усі теми проведених батьківських зборів з виступами опонентів, рекомендації та психологічні характеристики/
Вчитель активно впроваджує хмарні технології у своїй роботі: продовжує роботу, яку постійно висвітлює на блозі вчителя – предметника.  http://moyblog-olesay.blogspot.com/ В цьому році активно працювали учні 6 класів, для яких на блозі висвітлювалося до  проектних  робіт.

Впродовж з 2012 по 2015 рік Олеся Володимирівна відвідувала  школу резерву керівних кадрів, яку закінчила саме в 2015 році. Та отримала посвідку №8 від міськуо завірену начальником Елісєєвим І.А.


4. Використання мультимедійних засобів навчання, комп'ютерних програм, відео, аудіо апаратури та ін.. На уроках використовую:

1. Електронні підручники
2. Відео - уроки
3. Комп'ютерне тестування
4. Електронна програма «Вправи для очей»
5. Робота в інтернеті
6. Вивчення методичної літератури.